Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

 

Na przerwę świąteczną zajechałam oczywiście do domu, do rodzinki. Jeszcze przed dwoma tygodniami cieszyłam się, że będę mogła odpocząć i nareszcie nie będę zaczynała dnia z żołądkiem na szyi i paniką w oczach, bo na przykład nie zdążyłam przygotować się na ćwiczenia. Ale nie. Nie, ponieważ dowiedziałam się potem, że w styczniu, zaraz po tej przerwie mam sześć gigantycznych kolokwiów, zaliczenie z basenu i trzeba oddać raport. Nie sposób olać to w święta i zacząć się uczyć w styczniu. Ta wiadomość rozwaliła mnie totalnie. Czyli nic się nie zmienia, dalej ryje łacińskie nazwy.... 

Cały miniony tydzień był męczący; układ z gimnastyki, wymyk, test Coopera na basenie, techniki ratowniczego holowania, kolokwium z biologii. W piątek byłam zdechła, dlatego wstawiam artykuł dopiero teraz. 

Wyjątkowo w tym roku zabieramy się szybciej za przygotowania świąteczne. Zazwyczaj w dzień wigilii było wielkie szaleństwo i zasiadaliśmy do stołu, gdy na niebie gwiazd było już z miliard. Teraz, na tym etapie, nasz dom lśni czystością. Nawet liście kwiatów w doniczkach są wypolerowane. Sprzątając pokój mojego braciszka, natknęłam się na stary tomik wierszy niejakiej Kazimiery Iłłakowiczównej "Zaczynam się i kończę śpiewem". Otworzyłam go z ciekawości. O autorce wierszy nic nigdy nie słyszałam, ale spodobał mi się pierwszy wiersz, więc postanowiłam, przestudiować resztę. Z reguły nie czytam poezji, ale każdy czasem musi liznąć uczuć zamkniętych w słowach ;)

 

 

 

 

Kazimiera Iłłakowiczówna

Migdałowe kwiecie

Padają mi przekwitłe 

kwiateczki migdałowe

na posmutniałą duszę,

na opuszczoną głowię.

 

Przedwczoraj były w pączkach,

w rozkwicie - wczoraj z rana,

a teraz gęstym śniegiem

lecą mi na kolana.

 

...Na pierś, na twarz, na ręce,

na serce i na głowę

padają mi przekwitłe

płateczki migdałowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  I na koniec pamiętajcie w tym całym świątecznym zgiełku:

  źródło: Facebook - Chrześcijanie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież